Contra belluM

Contra belluM to zespół specjalizujący się w wykonawstwie muzyki dawnej związanej z Rzeczpospolitą Szlachecką (1586-1795).
Muzyka ta pozwala słuchaczom przenieść się wprost do siedemnastowiecznej Polski, do czasów najbarwniej opisanych w sienkiewiczowskiej Trylogii.

Publiczność ma również okazję do zweryfikowania swoich wyobrażeń o epoce, jako że muzycy występują w strojach sarmackich i używają dawnych instrumentów muzycznych: lutni, basetli, kobzy, etc.

Takie podejście do występów wzmaga zainteresowanie widowni, a chwytające za serce i niepozbawione humoru utwory, wzbudzają niezapomniane wrażenia odbiorców.
Chociaż domeną zespołu są koncerty kameralne, to muzycy radzą sobie i na dużej scenie, nawiązując zawsze bezpośredni kontakt z publicznością.

Niejednokrotnie, występy Contra belluM bywają spontanicznym muzykowaniem, szczególnie podczas biesiad, zabaw staropolskich i rycerskich, koncertów promenadowych na trasie zwiedzania zabytkowych komnat.

Muzycy występują w strojach epokowych, a muzyka przeplatana jest często staropolską poezją i prozą. Każdemu występowi towarzyszy gawęda historyczna.
Dzięki temu prezentowane utwory zawsze osadzone są w konkretnym kontekście historycznym i obyczajowym.

Contra belluM ma na swoim koncie kilkaset występów przed publicznością w Polsce poza jej granicami. Zespół przygotował oprawę muzyczną wielu imprez tematycznych, w tym oprawę organizowanego z udziałem Telewizji Polskiej SA benefisu serialu "Czarne chmury", gdzie zespół został zaproszony ze względu na umiejętność budowania klimatu i wiernego oddania sarmackiego ducha epoki.
  
Proponujemy:

  • Koncerty kameralne i promenadowe
  • Występy sceniczne
  • Muzyka grana w obozowisku
  • Przygotowanie programu na specjalne zamówienie, pod zadany temat
  • Kompozycje okolicznościowe, nawiązujące do estetyki polskiego baroku
  • Prezentację sarmackich instrumentów muzycznych

Zdjęcia