Historia dla dzieci

Historia w naszym wykonaniu na zawsze rozwieje mit nudnego przedmiotu szkolnego, pełnego trudnych do zapamiętania dat i nazwisk. Udowadniamy, że historia to wspaniały plac zabaw dla każdego dziecka niezależnie od wieku.

Nasze atrakcje to zarówno pokazy sceniczne, jak i stanowiska konkursów i zabaw. Podczas pokazów brak scen przemocy, scenki są wesołe, a dzieci biorą w nich czynny udział: pomagają rycerzowi walczyć, dopingują swoich wybrańców.

Całość może się odbywać w otoczeniu obozowiska rycerskiego, które stanowi doskonałe tło do zmagań.

Pokazy.

  1. Turnieje rycerskie na wesoło 
    Organizujemy pokazy walk zarówno w realiach średniowiecznych, jak i późniejszych. Walki rycerzy przedstawiamy z humorystycznym podejściem, bez zbędnych brutalnych scen śmierci. Rycerze często w rękach dzieci pozostawiają, kto wygra, a nasi mali widzowie pomagają na przykład ubrać rycerza w zbroję przed walką czy też wstać pokonanemu. Wszystko ma być świetną zabawą. Odgrywamy także scenki z bajek.
  2. Tańce dawne
    Pokaz tańców dawnych, na zakończenie zapraszamy dzieci do nauki tańca - wspólnie z rodzicami. Zabawa gwarantowana!
  3. Musztra
    Młodzi adepci werbowani są do oddziału wojskowego. Uczą się maszerować i podstawowych formacji z musztry. Całość prowadzi doświadczony oficer, który zadba o moc wrażeń. Musztra może być prowadzona wśród dzieci lub dla dzieci i ich rodziców.

Stanowiska konkursowe.

  1. Strzelanie z łuku
    Stanowisko strzeleckie ze specjalnie dobranymi dla dzieci łukami. Można strzelać z łuku do tarczy (dla starszych dzieci) lub bezpiecznymi strzałami do rycerskiej zbroi (stanowisko także dla najmłodszych).
  2. Rycerski ring
    Przy pomocy piankowych mieczy i odpowiedniego sprzętu ochronnego dzieciaki mogą wałczyć ze sobą nawzajem lub też z rycerzem.
  3. Pieczenie podpłomyków
    Zamieniamy się na chwilę w dawnego kucharza i z mąki oraz wody musimy przygotować podpłomyk. Zwycięża to dziecko, które wykaże się największą inwencją twórczą.
  4. Kuglarskie sztuczki
    Pod okiem doświadczonego kuglarza dzieci mogą poznać kilka podstawowych sztuczek, w posługiwaniu się POI — sprzętem kuglarskim
  5. Wyścigi w trzyosobowych nartach
    Sztafeta drużynowa: do pokonania mamy określony dystans, a należy to zrobić równym krokiem w nartach trzyosobowych.
  6. Bieg w wieloosobowych porciętach
    Ile dzieciaków zmieści do jednych spodni? Do naszych nawet tuzin. Muszą wspólnie pokonać wyznaczoną trasę w jak najkrótszym czasie.
  7. Kołek-kręciołek
    Sztafeta w wykonaniu dzieci (mogą pomagać dorośli). Po zrobieniu kilku obrotów wokół wbitego w ziemię kołka trzeba przebiec wyznaczony dystans. Liczy się czas całej drużyny.
  8. Szabla dla najmłodszych
    Nauka fechtunku szablą dla dzieci. Zadanie jest niezwykle proste: trzeba przeciąć na pół ziemniaka.
  9. Zostań muszkieterem
    Aby zostać prawdziwym muszkieterem, trzeba wykazać się znajomością walki prawdziwą szpadą. Zadaniem małego szermierza jest przebicie nadmuchanego balonika.
  10. Pokonaj mistrza
    Zabawa dla nieco starszych dzieci. Po ubraniu się w ochronny strój szermierczy można zmierzyć się z prawdziwym muszkieterem w walce na szpady.
  11. Historyczna przebieralnia
    Dzieci mogą przymierzyć stroje dawne, a także zapoznać się z bronią i uzbrojeniem: miecze, topory, szable, tarcze, hełmy, zbroje. Wszystkie egzemplarze broni są specjalnie stępione, aby dzieci się nie skaleczyły.
  12. Rzut toporkiem i włócznią.
    Dzieci rzucają specjalnie przygotowanymi toporkami i włóczniami do celu.
  13. Rzut sakiewką do rycerskiego hełmu
    Konkurencja dla najmłodszych: prosta, a jednocześnie niezwykle wciągająca. Należy rzucić celnie sakiewką do prawdziwego hełmu rycerskiego.
  14. Rzut podkową
    Konkurencja dla najmłodszych, wbrew pozorom nie taka łatwa jak się wydaje. Należy rzucić celnie podkową na wbity w ziemię kołek

Atrakcje dodatkowe.

  • Podróż przez wieki
    Wycieczka szkolna z mnóstwem atrakcji do zamku w Baranowie Sandomierskim
  • Lekcje żywej historii
    To doskonały sposób na zainteresowanie dzieci i młodzieży nauką o dawnych dziejach człowieka. To zdobywanie wiedzy nie w szkolnych ławkach lecz podczas interakcyjnych i ciekawych zajęć angażujących dzieci i młodzież.
  • Kuglarze
    Pokaz dedykowany dzieciom: żonglerka i najprostsze sztuczki magiczne. Dzieci pomagają naszym kuglarzom w pokazie, biorąc w nim czynny udział, mogą się także sami nauczyć kilku sztuczek. Kuglarze mogą się także poruszać po terenie pikniku i animować gości (jako szczudlarze).
  • Pokazy sokolnicze
    Edukacyjne pokazy sokolnicze, w historycznej otoczce.
  • Gry planszowe
    Kram z dawnymi grami planszowymi, gdzie każdy odwiedzający będzie miał możliwość zagrania i zapoznania się z grami (od starożytności). Na stanowisku posiadamy również zabawki historyczne - do zabawy przez najmłodszych.
  • Teatrzyk kukiełkowy
    Przedstawienie kukiełkowe o rycerzu i jego wiernym rumaku. Niezwykle barwna, zabawna i pouczająca historia nawiązująca do historycznej rozrywki.
  • Spektakl dla dzieci pt."Świąteczna fabryka magii"
    program dla widowni rodzinnej i dziecięcej powiadający o świątecznych przygotowaniach prowadzonych przez Elfy w fabryce Św. Mikołaja
  • Rzemieślnicy
    Każdy z naszych rzemieślników ma możliwość aktywnego spróbowania się w dawnym zawodzie.
     

Szczególnie polecamy:

  1. Garncarz - lepienie garnków dostarcza niesamowitej frajdy. Z kulki gliny pod okiem instruktora powstaje zgrabne naczynie
  2. Mincerz - stanowisko wybijania monet, gdzie dzieci mogą własnoręcznie wybić monetę, potem zachować ją na pamiątkę